قویترین سمعک بلتون

کم شنوایی درجات مختلفی دارد. در بعضی از افراد اندازه کم شنوایی آنقدر زیاد است که فریاد را هم به زور می شنوند. به این اندازه از کم شنوایی ، کم شنوایی عمیق گفته می شود. این افراد اگر در بدو تولد شناسایی و در مراحل تجویز سمعک و توانبخشی شنوایی قرار نگیرند، برای همیشه معلول شده و تقریبا قادر به تکلم نخواهند بود. همچنین به دلیل نیاموختن گفتار قدرت تفکر را نیز از دست می دهند ( ما هنگام فکر کردن با خودمان صحبت می کنیم) که این بدین معنی است که فرد از نظر ذهنی نیز دچار عقب ماندگی می شود.

این افراد نیازمند به سمعک هایی با قدرت بسیار هستند. ساخت چنین سمعک هایی نیاز به تکنولوژی بسیار بالایی دارد که خوشبختانه برند بلتون در این زمینه پیشتاز است. بلتون قویترین سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی دنیا را در اختیار کاربران سمعک قرار می دهد. سمعک های پشت گوشی با قدرت ۸۶ دسیبل هیچ رقیبی در بازار ندارند. سمعک های داخل گوشی در سایزی کوچک اما با قدرت ۷۹ دسیبل نیز در مارکت سمعک بی نظیر هستند. اما این فقط بخشی از داستان است. قویترین سمعک نیاز به تکنولوژی بسیار بالایی برای جلوگیری از فیدبک (سوت زدن) دارد. هر چه سمعک قویتر باشد امکان فیدبک در آن بیشتر است. مدار های ضد سوت معمول در برند های مختلف با کم کردن قدرت سمعک صدای سوت سمعک را کم می کنند یا از بین می برند که این عملا نقض غرض است.

مهندسین و کارشناسان نخبه فعال در بخش تحقیق و توسعه بلتون موفق شده اند راهی عملی که به صورت انحصاری در سمعک های بلتون به کار می رود را بیابند تا سمعک های سوپر پاور و اولترا پاور بلتون در حین ارائه بالاترین قدرت ممکن فیدبک نکرده و هیچگونه صدای سوتی ندهد.

در بلتون از نظر تکنولوژی شش کلاس سمعک با بالاترین قدرت وجود دارد. از رده های ابتدایی با کلاس قیمتی ارزان قیمت تا رده های پیشرفته و تاپ که تمامی امکانات موجود در پیشرفته ترین سمعک های دنیا را در خود جای می دهند. همگی این سمعک ها پشت گوشی بوده و با باتری ۶۷۵ کار می کنند. بر اساس نیاز فردی و با تجویز شنوایی شناس سمعک مناسب برای فرد تجویز می گردد. این سمعک ها همگی ضد آب بوده و سه رده از شش رده کاملا وایرلس بوده و امکان اتصال بی واسطه به موبایل را دارند.

قویترین سمعک های جهان با نام Beltone Boost و Beltone Bold شناخته می شوند.