سمعک ضدآب بلتون

سمعک ضد آب بلتون
سمعک ضد آب بلتون

همواره، یکی از دغدغه های کاربران سمعک مراقبت و نگهداری صحیح از سمعک بوده است.
متخصصان طراحی و ساخت وسایل کمک شنیداری و سمعک در کمپانی بلتون، اعتقاد دارند که کاربران با هر شغل و زندگی در هر محیط آب و هوایی، باید بتوانند از شنیدن تک تک لجظات زندگی شان لذت ببرند و در هنگام استفاده از سمعک، نگران آسیب دیدن یا خراب شدن سمعک های خود نباشند.
کاربران سمعک باید بتوانند؛
بیرون بروند بدون اینکه نگران تغییر وضع هوا باشند.
به فعالیت های ورزشی شان در باشگاه بپردازند بدون اینکه نگران تعریق زیاد باشند.
از قدم زدن زیر باران لذت ببرند، بدون اینکه نگران آسیب رسیدن به سمعک شان باشند.
راه حل همه ی این موارد به سادگی با داشتن سمعک های با پوشش ضد آب و بهره مند از تکنولوژی پوشش نانو، قابل دسترس است.

کاربرد پوشش نانو در سمعک ضدآب

پوشش نانو به کار رفته در پوسته خارجی و قطعات داخلی این دسته از سمعک ها، آنها را در برابر نفوذ آب، تعریق پوست، رطوبت، گردوغبار، جرم گوش (به ویژه در افرادی که مجرای گوش شان بسیار جرم ساز است)، مواد شیمیایی مثل اسپری ها و ژل های مو و … مقاوم ساخته است.
-با کاربرد پوشش نانو در پوسته ی خارجی سمعک و کلیه ی قطعات داخلی سمعک می توان این قطعه ی الکترونیکی حساس به آب و گرد و غبار را از آسیب احتمالی حفظ کرده و کارایی و طول عمر سمعک را افزود.
-چنانچه در شهرهای شرجی و مرطوب یا با گرد و غبار و آلودگی هوا زندگی میکنید، استفاده از سمعک های با پوشش نانو (مقاوم به آب و رطوبت) برای شما توصیه می شود.
سمعک های دارای پوشش نانو نسبت به ژل و اسپری های مو نیز مقاوم بوده و در صورت تماس با این مواد شیمیایی دچار آسیب نمی گردند.

سمعک های ضدآب بلتون

در همه ی انواع و رده های سمعک های بلتون و در همه ی سایز ها از کاملاً داخل گوشی (نامرئی) تا پشت گوشی، پوشش نانو وجود دارد.

قیمت سمعک ضد آب  نیز بسته به نوع تکنولوژی سمعک متنوع می باشد , برای مشاهده قیمت انواع سمعک ضد آب بلتون  می توانید صفحه لیست قیمت انواع  سمعک بلتون را مشاهده نمائید .

در نوع ordinary فقط پوسته بیرونی سمعک ها دارای پوشش نانو هستند و در نوع integrity، که بیشتر مدل های سمعک بلتون را شامل میشود، علاوه بر پوسته بیرونی، قطعات حساس درونی نیز پوشش نانو داشته و کاملاً به آب، رطوبت و دیگر مواد آسیب رسان مقاوم اند بنابراین حتی اگر این دسته از سمعک ها با درب باتری باز در یک لیوان آب هم بیافتند، هیچ مشکلی در کارایی سمعک پیش نیامده و بعد از چند دقیقه خشک شدن سمعک و ضمایم، میتوان سمعک را دوباره روشن و مورد استفاده قرار داد.

 

تکنولوژی نانو بلاک و با استاندارد ویژه HPF80

سمعک-ضد-آب-بلتون

سمعک بلتون به عنوان برندی پیشتاز در دنیای تکنولوژی و همچنین ارائه کننده برترین خدمات پس از فروش در آمریکای شمالی ، برای افزایش طول عمر سمعک و همچنین یکنواخت ماندن کیفیت صدای سمعک به مدت طولانی و در نتیجه راحتی و عدم نیارز کاربر به تعمیرات متوالی و هزینه بر سمعک با ارایه تکنولوژی نانو بلاک و با استاندارد ویژه HPF80 حتی در سمعک های داخل گوشی یک گام دیگر کیفیت و دوام خود را ارتقا داده و موجبات رضایت حداکثری کاربران خود را فراهم آورده است. پوشش نانو بلاک HPF80 از طریق افزودن یک پلاسما تحت شرایط خلا ساخته می شود.

از آنجایی که این پوشش پلیمری نانو بسیار نازک و در حد یک هزارم تار موی انسان است نه دیده می شود و نه در سایز سمعک تاثیری می گذارد اما یک قابلیت بسیار بزرگ دیگر به سمعک می افزاید. قابلیت ضد آب شدن سمعک . شما می توانید سمعک بلتون را بدون نگرانی در معرض آب قرار دهید و یا اصلا آنرا در آب بیاندازید بدون اینکه نگران خرابی آن باشید. همچنین برای اینکه این مقاومت فقط آنی و در مدت کوتاهی نباشد کمپانی بلتون به کمک تست AST IEC6006 ، که یک پروسه ی ۵ هفته ای است عملکرد دراز مدت سمعک یا کیت موارد داخل گوشی را پیش بینی می کند. این درست در نقطه مقابل تست IP است. برخی برندهای سمعک و تلفن های همراه به ویژه در مدل های پرچم دار و پیشرفته خود از تست IP بهره گرفته اند و خود را به استاندارد IP64 و در برخی موارد IP68 رسانده اند. پروسه تست IP در سمعک اطلاعاتی در مورد توانایی مقاومت اجزا سمعک می دهد ولی از اثرات طولانی مدت محیط بر اجزا سمعک اطلاعی نمی دهد. پس این استاندارد فقط در لحظه انجام تست مورد قبول است و تضمینی برای مقاومت در هفته ها و ماههای پس از استفاده نیست، حال آنکه پایداری و مقاومت سمعک های بلتون تا مدت های طولانی وجود داشته و در نتیجه کاربر سمعک طی مدت استفاده از سمعک نگرانی کمتری از کاهش کیفیت صدای سمعک خواهد داشت. همچنین در مواردی که کاربر به اشتباه با سمعک به حمام می رود و یا سمعک او در آب می افتد دیگر نگرانی سوختن و خرابی کامل سمعک را نخواهد داشت و تقریبا در تمامی موارد برخورد ما با کاربران با هیچ مورد خرابی در اثر قرار گرفتن در معرض یا افتادن در آب خرابی و یا شکایتی نداشته ایم. در نتیجه سمعک های بلتون توسط کاربران و شنوایی شناسان تجویز کننده سمعک به سمعک های ضد آب نیز معروف شده اند. این اصطلاح سه سال پیش در کنگره پرکتیکال شنوایی شناسی واقع در برج میلاد با مشاهده سمعک های معلق در آکواریوم غرفه بلتون در میان شنوایی شناسان باب شد.

 

*اما آیا پوشش نانو به کار رفته در سمعک ها، باعث ضخیم تر شدن لایه خارجی و بزرگ شدن سمعک های داخل گوشی یا اصطلاحا نامرئی نمیگردد؟
پوشش نانو به کار رفته در سمعک ضدآب، شامل لایه پلی مری میکروسکوپی با ضخامت ۶۰-۸۰ نانومتر (یک هزارم ضخامت تار موی انسان!!!!) است که همانطور که بیان شد در عموم سمعک های بلتون، تمام سطح بیرونی و اجزای داخلی سمعک را پوشانده است بدون آنکه افزایش سایز و ضخامت جدی سمعک ها را منجر گردد.
در نهایت سمعک ضدآب که در تمامی سایزها و تمامی رده های قیمتی سمعک بلتون در اختیار متخصصین و کاربران قرار دارد، بدون آنکه بر شکل ظاهری سمعک ها تاثیری داشته باشد یا محدودیتی برای کاربران را ایجاد کند، منجر به افزایش طول عمر سمعک در عین راحتی استفاده از سمعک میشود