سمعک هوشمند بلتون

 

سمعک هوشمند بلتون
سمعک هوشمند بلتون

سمعک هوشمند
اصطلاح سمعک هوشمند به رده ای از سمعک های دیجیتال اطلاق می گردد که دارای سیستم های پردازشی ویژه ای جهت فراهم آوردن شرایط بهینه ی پردازش و درک گفتار می باشند و از برخی ویژگی های مهندسی Artificial Intelligence در طراحی و پردازش های این دسته از سمعک ها یعنی سمعک های هوشمند، استفاده شده است.

افرادی که مبتلا به کاهش شنوایی یا مشکلات پردازش شنیداری هستند، نیاز به سطح سیگنال به نویز(SNR) بیشتری نسبت به همتایانشان با شنوایی طبیعی دارند تا بتوانند به درک گفتار مشابه آن ها برسند. این مقوله در محیط های شلوغ، بازآوا و در کلاس های درس و جلسات و … اهمیت ویژه ای می یابد.

“ويژگی های سمعک های هوشمند”

سمعک های هوشمند با فراهم آوردن دو ویژگی بارز می توانند به حل این مشکل، کمک شایانی کنند:
۱) بهبود درک گفتار در حضور نویز به کمک سیستم های چند میکروفونی،سیستم های کاهنده ی نویز و پردازنده ها و الگوریتم های شناساگر محرکات گفتاری
۲) راحتی هر چه بیشتر کاربر سمعک به واسطه عملکردهای اتومات و از پیش طراحی شده سمعک هوشمند در محیط های مختلف

«سمعک هوشمند، چگونه کار می کند؟»
سمعک های هوشمند از طریق الگوریتم های شناسایی کننده سیگنال گفتاری و سیستم های پیشرفته پردازنده گفتار و کاهنده نویز (كه عموما شامل سر و صدای محیط یا اصوات ناخواسته و مزاحم میشوند)، در واقع به سمعک هوشمند امکان جداسازی گفتار از نویز زمینه، تقویت بیشتر سیگنال گفتاری و کاهش چشمگیر نویز را داده و در نهایت منجر به درک بهتر گفتار در تمامی موقعیت های شنیداری (از سکوت تا نویز) می گردد.

جداسازی بر اساس تفاوت های فیزیکی اساسی بین گفتار و نویز است به طوری که غالبا انتظار می رود که گفتار متناوب، دارای پوش مشخص، الگوی زمانی-طیفی ویژه و غیر رندم باشد.
سمعک های هوشمند دارای میکروفون های ویژه اند که به کمک ویژگی هایی چون ارتباط وایرلس دو گوشی سمعک ها، امکان جهت داری و جهت یابی اتوماتیک در محیط های مختلف شنیداری را دارا می باشند.

«سمعک های هوشمند بلتون»

در گروه سمعک های هوشمند بلتون مانند سمعک های خانواده Ally یا در مدل های پیشرفته تری چون سمعک هوشمند و وایرلس Legend، سمعک بر اساس شناسایی محیط شنیداری (در ۷ محیط مختلف از لحاظ نوع، میزان، جهت و شدت نویز زمینه ای و محرک گفتاری یا موسیقایی هدف) و نیازهای شنیداری هر فرد، می تواند تقویت بیشتری برای گفتار و کاهندگی بیشتری بر روی نویز ویژه آن محیط، اعمال کند. این قابلیت کمک میکند تا نسبت سیگنال به نویز با کمک سمعک هوشمند، برای کاربر زیاد شود و تمرکز بر روی گفتار هدف افزایش یابد تا کاربر رضایتمندی بیشتری از درک محرکات گفتاری در حضور نویز داشته باشد.
این یکی از مهمترین ویژگی ها و کارکردهای سمعک های هوشمند است که در کنار مزایای دیگر این سمعک ها، رضایتمندی بالا و شخصی سازی منحصر به فرد سمعک های بلتون را در اختیار هریک از کاربران قرار میدهد.

سمعک های هوشمند بلتون بسته به نیاز هر یک از کاربران سمعک و ویژگی های زندگی، جایگاه شغلی و اجتماعی هر فرد، در سایز های مختلف از جمله سمعک داخل گوشی، سمعک نامرئی، سمعک پشت گوشی ظریف یا رسیور داخل مجرا و سمعک های پشت گوشی و سوپرپاور، موجود است.
انتخاب نوع و سایز سمعک هوشمند متناسب با نیازهای شنیداری هر فرد، به بهترین نحو، از سوی متخصصین شنوایی شناسی، انجام می پذیرد.

سمعک هوشمند براي چه كساني كاربرد دارد؟

به طور كلي، استفاده از تکنولوژی های پیشرفته توضیح داده شده در سمعک های هوشمند، برای عموم افراد دچار کاهش شنوایی، قابل توصیه است. در واقع با کاربرد سمعک های پیشرفته و به روز، افراد با هر میزان و هر شکل کم شنوایی، کلیه امکانات موجود را در دسترس خواهند داشت و بسته به مشکلات شنوایی هر فرد، ادیولوژیست یا شنوایی شناس، برنامه ها و گزینه های لازم برای هر فرد را فعال و تنظیم می کند.
اما گروه های خاصی، مثل کودکان، دانش آموزان و دانشجویان، اساتید و سخنرانان، عموم سالمندان و دارندگان مشاغل خاص، که نیاز به نسبت های سیگنال به نویز بالاتری دارند به واسطه حساسیت شغلی یا قرارگیری در محیط های شلوغ مثل کلاس و مدرسه و … و یا به علت تحلیل های عصبی ایجاد شده در مسیرهای شنوایی و شناختی (در سالمندان)، کاندیدهای اصلی استفاده از سمعک های دوگوشی وایرلس و هوشمند هستند.

قیمت سمعک هوشمند نیز بسته به نوع تکنولوژی سمعک متنوع می باشد , برای مشاهده قیمت انواع سمعک هوشمند بلتون  می توانید صفحه لیست قیمت انواع  سمعک بلتون را مشاهده نمائید .

سمعک های هوشمند بلتون، علاوه بر استفاده از الگوریتم های برتر در حوزه شناسایی سیگنال گفتاری و نویز در محیط های مختلف (سکوت، جلسات، خیابان، سالن های سخنرانی، کلاس درس، مراکز فروش پرازدحام پر همهمه و ..) و تقویت متناسب اصوات در هریک از محیط ها برای کاربر، با قابلیت اتصال بی سیم با وسایل جانبی کمک شنیداری (اکسسوری ها)، توانایی درک گفتار در حضور نویز یا شنیدن بهتر صدای تلویزیون و کاربرد آسان تر تلفن همراه و … را برای کاربران سمعک های هوشمند و وایرلس بلتون به همراه دارند.