سمعک وایرلس

سمعک وایرلس بلتون
سمعک وایرلس بلتون

با ورود تكنولوژی وایرلس و مزایای آن، دنیای سمعک و وسایل کمک شنیداری نیز به بهترین نحو از این تکنولوژی استفاده کرده و نسل جدیدی از سمعک ها به نام سمعک های وایرلس در برندهای مختلف ایجاد شد.
با توجه به اینکه برندهای مختلف از محدوده فرکانس های مختلفی به عنوان بستری برای انتقال اطلاعات در حالت وایرلس استفاده می کنند، لذا در برخی برندها تنها ویژگی در دسترس و کاربردی وایرلس، ارتباط بیسیم بین سمعک های دوگوش است و برای اتصال به نرم افزار تنظیمی یا وسایل جانبی کمک شنیداری، نیاز به کابل یا قطعات واسط وجود دارد.

سمعک وایرلس بلتون

*سمعک وایرلس واقعی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟؟
از نظر متخصصین، آنچه یک سمعک را به معنای واقعی، وایرلس میسازد تکنولوژی ۲.۴گیگاهرتز است. به کمک این تکنولوژی، متخصص شنوایی شناس بدون استفاده از کابل یا قطعات واسط چندگانه و مبدل و … به راحتی سمعک را روی گوش کاربر تنظیم میکند که علاوه بر راحتی فرد، این گزینه در کودکان پرجنب و جوش، بسیار کاربردی بوده و جلسات تنظیم سمعک را به ویژه در چنین مواردی، بسیار راحت تر و دقیق تر میسازد.
به واسطه این تکنولوژی وایرلس و ارتباط سریع و بدون تداخل دو سمعک، تمامی توانمندی های دوگوشی سمعک ها مانند انواع جهت داری دوگوشی و تکنیک های حذف نویز و بهبود محرکات گفتاری و … به بهترین نحو در اختیار کاربر قرار میگیرد تا بالاترین سطح رضایت مندی شنیداری با کاربرد سمعک وایرلس در کاربر را ممکن و مهیا سازد.

اما یکی دیگر از مهمترین ویژگی های سمعک وایرلس، امکان اتصال مستقیم، بدون سیم، بدون نیاز به رابط یا واسط و … به اکسسوری ها یا همان وسایل جانبی کمک شنیداری است که هنگام کاربرد تلویزیون، تلفن، محیط های شلوغ و … به افزایش نسبت سیگنال به نویز و بهبود درک گفتار در کاربر سمعک کمک میکنند. به این ترتیب هم سرعت و هم کیفیت انتقال اطلاعات بالاتری نسبت به تکنولوژی های مشابه قبلی، در اختیار قرار دارد و هم کاربر هزینه بسیار کمتری را صرف تهیه وسایل جانبی کمک شنیداری خواهد کرد.
یکی دیگر از مزایای سمعک های وایرلس، امکان برقراری ارتباط برخی از این سمعک ها با برخی تلفن های همراه هوشمند (از طریق بستر بلوتوثی) است که این دسته از سمعک های وایرلس پیشرفته را، اصطلاحا سمعک های ساخته شده برای تلفن هوشمند یا Made For iPhone می نامند که بدون نیاز به هیچ قطعه یا حتی اپلیکیشنی، به طور مستقیم با تلفن همراه کاربر، اتصال برقرار کرده و علاوه بر پاسخگویی مستقیم تماس ها از طریق سمعک، امکان تغییر برخی مشخصه ها مانند کم و زیادی صدا یا زیر و بمی آن، تغییر برنامه های سمعک، بررسی میزان شارژ و باقیمانده طول عمر باتری های سمعک ها و … رابرای کاربران، فراهم میسازد که این گزینه با توجه به نقش پررنگ تلفن های همراه در زندگی امروزه، مورد علاقه و مورد استفاده بسیاری از افراد فعال دچار درجاتی از کاهش شنوایی است.

*تکنولوژی وایرلس در سمعک های بلتون:

تکنولوژی وایرلس در کمپانی بلتون از نوع ۲.۴ گیگا هرتز است که امکان کاربرد مزایای وایرلس واقعی را برای کاربران سمعک وایرلس بلتون فراهم می کند. وایرلس بودن سمعک ها این امکان را برای کاربر فراهم میکند که بتواند با وسایل جانبی کمک شنیداری بلتون شامل Audio link ( مینی میکروفون)،Tv link (رابط تلویزیون)،ریموت کنترل و…؛ همانطور که گفته شد، بدون نیاز به واسط گردنی یا هر رابط دیگری، ارتباط برقرار کرده و سیگنال هدف را مستقیما دریافت کنند بدین ترتیب تاثیر نویز محیطی بر سیگنال هدف، حداقل شده و به بهبود نسبت سیگنال به نویز و در نهایت بهبود شنیداری فرد به ویژه در محیط های شلوغ، کمک شایانی خواهد شد. قطعا امکان ارتباط دو گوشی سمعک ها با یکدیگر، در سمعک های وایرلس موجب به اشتراک گذاری اطلاعات بین سمعک ها شده و توانایی درک گفتار و مکان یابی صوتی کاربر را بالا می برد تا ارتباطی بهتر و درک شنیداری طبیعی تری را تجربه کنند.
در بلتون با تکیه بر این تکنولوژی,امکان ارتباط مستقیم موبایل با سمعک های تحت عنوان MFI نیز که توضیح آن داده شد،موجود است و عملا کاربران، کنترل سمعک خود را در دست داشته و قادر به اعمال نیازهای شنیداری خود در شرایط و محیط های مختلف خواهند بود. این یکی از راهکارهای بلتون در راستای هدف عالی خود یعنی «شخصی سازی شنیداری» است که در طی آن توانمندی ها و نیازهای شنیداری هر فرد به طور مجزا مدنظر قرار گرفته و برای هر فرد نیز راهکار متناسب با آن، ارائه میگردد.

قیمت سمعک وایرلس  نیز بسته به نوع تکنولوژی سمعک متنوع می باشد , برای مشاهده قیمت انواع سمعک وایرلس بلتون  می توانید صفحه لیست قیمت انواع  سمعک بلتون را مشاهده نمائید .

یکی دیگر از مزایای تکنولوژی وایرلس در کمپانی بلتون،واسط تنظیمی Air Link می باشد.این دستگاه بصورت یک ورودی USB، به راحتی به پورت رایانه متصل شده و توسط سیستم شناسایی می شود و انتقال سریع و بدون تداخل اطلاعات از نرم افزار تنظیمی به سمعک های وایرلس بلتون را امکان پذیر می سازد.با استفاده از این دستگاه به هیچ سیم و یا هیچ رابط گردنی یا حلقه ای مانند که موجب ناراحتی و محدود کردن کاربر سمعک می شود،نبوده و بدون هیچ اختلالی تنظیم سمعک وایرلس بلتون صورت می گیرد.این تکنولوژی بخصوص برای تنظیم سمعک کودکان و افراد بیش فعال کارایی بالایی دارد.